O Zoti yne

"O Zoti yne !
- Na i zbut zemrat ,

- na i shenderro tmerrine brengave ne hare,
- na trimero kur na kaplon frika ,
- O Zoti yne !
- freskoi shpirtrat tane me bindje te paluhatshme dhe shuaje prushin e shpirtave te ndezur nga trazimet , me ujin e besimit ,
- O Zoti yne !
- largoje prej nesh merzine dhe pikellimin ,
- lesho mbi syte tane te frikesuar siguri ,
- mbi shpirtat e shqetesuar qetesi ,
- dhe hapi dyert e zhgjidhjes me shpejtesi ,
- O Zot ! mundesoji syve te mi te shohin Driten Tende ,
- dhe te humburve te gjejn rrugen e drejte ,
- O Zot ! shuaje zerin e se keqes prej nesh ,
dhe largo nga ne qdo gje qe shpije ne pesimizem dhe ne shkaterrim,
- O Zot i Madh !
- na ben prej tyre qe friksohen vetem prej Teje dhe prej asgje tjeter ,
- e mos na be prej atyre qe friksohen nga qdo gje tjeter perveq Teje . 
 

Komente
 
Linqe
 
Kurani Fisnik - Shkarko!

Rijjadus-Salihin - Shkarko

Falja e namazit

Dëgjo Kuran online

Kuizi Islam
 
Numri i vizitoreve 331381 visitors (1194897 hits) klikime.=>

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free