Izraeli tërhoqi ushtarët nga Gaza
Izraeli tërhoqi ushtarët nga Gaza
Ushtria izraelite tha se ka tërhequr ushtarët e fundit nga Rripi i gazës.
E mërkurë, 21 Janar 2009 11:17
Tërheqja filloi të dielen pasi Izraeli njoftoi për armëpushimin e njëanshëm duke i dhënë fund operacioneve tri javëshe kundër lëvizjes islamike Hamas. Më shumë se 1 mijë e 300 palestinezë u vranë gjatë sulmeve izraelite në Gaza. 13 izraelitë humbën jetën nga sulmet me raketa të Hamasit. Ushtria tha se pjesëtarët e saj janë tërhequr nga Gaza dhe se janë të përgatitur për çfarëdo situate.
Komente
 
Linqe
 
Kurani Fisnik - Shkarko!

Rijjadus-Salihin - Shkarko

Falja e namazit

Dëgjo Kuran online

Kuizi Islam
 
Numri i vizitoreve 333891 visitors (1201318 hits) klikime.=>

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free